Skin in the game: being a sociable game designer for neighborhood resilience

DossierPD.PD.PD03.008
StatusInitieel
Subsidie€ 267.400
Startdatum1 september 2025
Einddatum31 augustus 2030
RegelingFinanciering PD-kandidaten 2023-2027
Thema's
  • Kunst en de creatieve industrie
  • Veerkrachtige samenleving: in wijk, stad en regio
  • Creatieve industrie
  • Kunst: onderzoek en innovatie in de 21e eeuw
  • Op weg naar veerkrachtige samenlevingen
  • Kunst
  • Onderwijs
  • Maatschappelijk Verdienvermogen 24-27
  • Gezondheid & Zorg 24-27

In dit ontwerpend en artistieke onderzoek wordt onderzocht hoe je als game designer veerkracht kunt cultiveren binnen je eigen (lokale) gemeenschap. Het onderzoek richt zich op de rol van de game designer in het krachtenveld tussen professionals, vrijwilligers en buurtbewoners, en hoe zij samen een spelcultuur kunnen ontwikkelen. De centrale vraag is hoe spel en spelen kunnen leiden tot momenten van gesprek, discussie en wederzijds begrip, en hoe je samen met buurtbewoners spellen kunt creëren die de gemeenschap weerspiegelen en versterken.
Het doel van dit onderzoek is om de professie van game designer te ontwikkelen in een sociaal-maatschappelijke richting. Dit wordt bereikt door methodes en technieken te ontwikkelen die een game designer kan gebruiken om een speelcultuur te bevorderen binnen een gemeenschap. Er worden diverse spellen ontwikkeld die als voorbeeld dienen en de gemeenschap inspireren om te spelen en samen spellen te creëren die een positieve impact hebben.
Daarnaast worden er handvatten ontwikkeld die game designers helpen om te gaan met de verschillende rollen en verantwoordelijkheden die zij moeten aannemen bij het uitvoeren van projecten in gemeenschappen. Dit omvat het vinden van een balans tussen de eigen creatieve en principiële opvattingen van de game designer en de belangen en posities van de gemeenschap en andere stakeholders. Het uiteindelijke doel is om een duurzaam positief effect te hebben op de cohesie van de gemeenschap.
Door deze aanpak wordt de game designer niet alleen een maker van spellen, maar ook een facilitator van sociale interactie en gemeenschapsopbouw. Dit onderzoek draagt bij aan de ontwikkeling van een nieuwe rol voor game designers, waarin zij bijdragen aan de veerkracht en samenhang van gemeenschappen door middel van spel en spelen.

Contactinformatie

Consortiumpartners

bij aanvang project